Dodavatel plastových obkladů, plastových plotů, výrobků z recyklovaného plastu, topných infrapanelů

Pobočky:
Štvrtok na Ostrove 695
mobil: +421 949 513 580
email
Magnezitárska 5, Košice
mobil: +421 911 035 255
(sklad)
email

Montáž

Montážní pokyny pro obklad stěn a stropů.

Montáž plastového obkladuMontáž plastového obkladuMontáž plastového obkladu

1. Příprava
Laťky tloušťky větší o 1 cm jako je izolační materiál připevníme ke zdivu, betonu nebo libovolné konstrukci. Pro vyrovnání nerovností použijte vhodné podložky. Vzdálenost mezi laťkami je max. 50 cm. Po obvodu dolní a horní části dřevěného roštu je třeba udělat v latích odvětrávací otvory na proudění vzduchu v dilatační mezeře mezi izolačním materiálem a plastem. Při vhodném podkladu je možná aplikace obkladu přímo.

2. Osazení
Nejdříve připevněte po obvodu všechny dokončovací profily na latě a zasuňte profily do sebe systémem pero drážka. Při horizontálním ukládání ukládejte panely shora dolů. Připevňování uskutečníte nastřelováním sponkami, hřebíky, nebo příchytkami k tomu určenými. V případě barevného obkladu je nutné obklad přichytit maximálně do 30 cm nebo použít pouze příchytky. Nechte vždy minimálně 5 mm mezeru mezi lamelami obkladu a dokončovacími (spojovacími) profily.

3. Zateplovací odvětrávací systém
Na zdivo, beton nebo libovolnou konstrukci připevníte hmoždinkami nosné latě. Mezi ně vložte izolační hmotu (polystyren, Nobasil, Orsil apod.). pak instalujte plastové obklady

4. Dokončovací a spojovací profily
Dokončovací a spojovací profily významně zjednodušují osazování obkladů stěn umožňují řešení všech detailů. Hotové dílo získá atraktivní vzhled posledního detailu.


POZOR - Obklad dobře tepelně izoluje!

  • nainstalován plastový profil vytvoří na obvodovém zdivu tepelný odpor rovnající se odporu cca 5 cm cihelného zdiva.
  • ve spojení s dodatečným izolačním materiálem (polystyren, Nobasil) tloušťky 2 cm vytvoří tepelný odpor rovnající se odporu cca 0,7 m cihelného zdiva.
  • ve spojení s izolačním materiálem tloušťky 3 cm vytvoří tepelný odpor rovnající se odporu 1 m cihelného zdiva.

Barvy
Obklady se vyrábějí v 7. barevných odstínech.

Powered by ULTRACODE.sk e-shop
Webdesign: ULTRACODE.sk